Harmadik lett a halasi segédlevéltáros az irodalmi pályázaton
Közélet

Harmadik lett a halasi segédlevéltáros az irodalmi pályázaton

A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány Jókai Mór születésének 200., és József Attila születésének 120. évfordulója alkalmából írt ki irodalmi pályázatot még ez év elején. A  számos beérkezett pályamunka között Végső István történész, segédlevéltáros novella kategóriában a III. helyezést érte el - tájékoztatott erről a díjazott, Végső István.

Végső István a tájékoztatójában elmondta, hogy az alapítvány azt a célt tűztek ki 1996-ban, hogy felkarolja és lendületbe hozza az irodalmi életet, hogy pályázatok kiírásával alkotásra serkentsék a tollforgatókat, és a fiatalokat, a felnövekvő generációkat is bevonják ebbe a folyamatba. Idén 29. alkalommal írta ki pályázatát vers és próza kategóriákban, József Attila és Jókai Mór szellemében. 

Számos pályamunka érkezett be. Itt ért el a próza kategóriában harmadik helyet Végső István történész, segédlevéltáros. Alkotása A korona rabjai című novella a 14. század elejére, egy kiskirály, az erdélyi Kán László udvarába teszi a cselekmény főbb helyszínét. A Szent Korona visszaszerzése, tárgyalás, alkudozások és persze korrajz jellemzi az irodalmi munkát.

Fotók: Végső István