Hód-Kupa Nemzetközi Úszóverseny
Archívum

A Halasthermál és Merkbau kiskunhalasi úszócsapata megkezdte év végi hajráját, melynek egyik állomása az elmúlt hétvégére meghirdetett Hód-Kupa elnevezésű nemzetközi úszóverseny volt. Szlovákia, Románia, Szerbia és Magyarország mintegy 40 egyesületének 500 indulója mérette meg magát, a két nap során 2648 rajtot regisztráltak.

A késő estébe nyúló megméretésen még a legkisebbek is külön döntőt úsztak az 50m-es versenyszámokban, ahol az értékelés két évjárat összevonásával történt. Fülöp Bianka az 50m gyors- és 50m hátúszást is magabiztosan megnyerte, ráadásul 100 és 200m gyorson is aranyérmes lett. Vas Luca 50m pillangón az egy évvel idősebbek között is bronzérmes lett, saját évjáratában további 2 arany- és 2 bronzérmet szerzett. Juhász Janka saját korcsoportjában 3 aranyérmet, és 1 ezüstöt szerzett, a sprintszámokban 50 háton az egy évvel idősebbek között ezüstérmes lett, 50m gyorson pedig 4. helyezett, de kiváló időeredményét saját évjáratában LEN pont kupával jutalmazták.

Novotny Attila vezetőedző Juhász Adéllal és Slezák Viviennel a Héraklész bajnokprogram 2 hetes edzőtáborában vesz részt Kecskeméten, így a csapat őket nélkülözve, Grigorov Leila irányításával állt helyt a maratonira nyúlt úszóviadalon. Összesítésben a két tucat érem mellé még 7 db 4.-5.-6. helyezést jutalmazó oklevelet, és 1 LEN-pont kupát hoztak haza, számtalan egyéni csúcs, és számos ranglistavezető pozíció született.

Kiskunhalasi eredmények:

FÜLÖP BIANKA (2003) 4 arany – 50m gyors, 50m hát, 100m gyors, 200m gyors

JUHÁSZ JANKA (2000) 3 arany –, 100m gyors, 100m hát, 200m hát, 2 ezüst – 50m hát, 200m gyors, 4. hely – 50m gyors, ÉVJÁRATOS LEN-pont győztes!

VAS LUCA (2000) 2 arany – 100m pillangó, 200m pillangó, 3 bronz – 50m pillangó, 100m gyors 200m gyors, 5. hely – 200m mell

LÁSZLÓ LEVENTE (2000) 3 ezüst – 100m hát, 200m hát, 200m gyors 1 bronz – 100m gyors