(►) Május tizedike van, a Mentők Napja, tisztelet a hősöknek! (galériák)
Látványos bemutatóval, újraélesztési tanácsokkal, aszfaltrajzolási lehetőséggel várta az érdeklődőket a Kiskunhalasi Mentőállomás a Mentők Napja alkalmából. A Semmelweis téren több százan fordultak meg, jöttek óvodások, iskolások, és számos felnőtt is volt. A délelőtt leglátogatottabb programja a baleseti szimuláció volt, amelynek során, a laikusok számára is érthető módon mutatták be egy sérült mentését. A mentők, tűzoltók, rendőrök együttműködése példamutató volt
Ma van a mentők napja, az Országos Mentőszolgálat 2025. május 10-én ünnepli fennállásának 77. évfordulóját. 1887-ben ezen a napon kezdte meg szolgálatát a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, 1948-ban pedig ekkor alakult meg az Országos Mentőszolgálat. Mára az egységes, országos szervezet 256 mentőállomással, 785 mentőegységgel és 8500 mentő bajtárssal látja el feladatát. Ennek apropóján szervezett egy emlékezetes programot a Kiskunhalasi Mentőállomás. A Semmelweis térre várták az érdeklődőket, ahol mindenki megtapasztalhatta, hogy ők valóban hétköznapi hősök.
Ezen a délelőttön bárki megnézhette a mentőautó felszereltségét, de újraélesztési tanácsokat is kaphattak a kíváncsiak. Sőt, ki is lehetett próbálni azokon a babákon, amelyeken mentők is gyakorlatoznak. Rengeteg rajzot hoztak az óvodások és az iskolások, amelyek a következő napokban majd mentőállomás falait díszítik majd. Volt lehetőség aszfaltrajzolásra is. A legjobban várt program viszont a baleseti szimuláció volt.
A feltételezések szerint egy autó sofőrje elvesztette uralmát a járműve felett, kisodródott egy kanyarban, és fának ütközött. A sérült vezetőt egy másik autós fedezte fel, aki azonnal tárcsázta a 112-es segélyhívót. Innentől, mint egy jól megkomponált előadás szereplői, úgy dolgoztak a mentők, tűzoltók, rendőrök a helyszínen. Csányi Judit állomásvezető mentőtiszt, valamint Csapi Tamás, a tűzoltóság részéről rendkívül részletesen, mindenki számára közérthetően kommentálta a történéseket.
Szó volt arról, hogy egy-egy helyszínen csapatként dolgozik együtt a három szervezet. Kiderült az is, hogy milyen speciális eszközökkel tudják a baleset sérültjét kimenteni az összeroncsolódott járművekből. Ezúttal is szükség volt az autó szélvédőjének kiemelésére és az ajtók, valamint a tető levágására. Közben mindig volt bent az utastérben valaki, vagy mentő, vagy tűzoltó, aki kommunikált a sérülttel, és tartotta a testét. A látványos bemutató végén nem maradt el a taps.