Megizzadt az Érd

59 percig úgy tűnt, hogy minimum egy pontra jó a Kiskunhalas NKSE a jó erőkből álló Érd ellen az NB I-es női kézilabda-bajnokság ma kora esti mérkőzésén. Az utolsó pillanatokban lőtt két vendéggól viszont két pontot ért Szabó Edina együttesének.

Álomszerűen kezdett a Kiskunhalas NKSE a válogatottakkal teletűzdelt Érd ellen a városi sportcsarnokban lejátszott mérkőzésen. Öt perc alatt három gyors halasi gól adta meg a találkozó alaphangulatát. Dankó Ervin együttese óriási akarattal, nagy szívvel játszott és ennek nyomán kézben tartotta a meccset. Barna, Takács, Kurgyis és a kapuban Pethő remeklése nyomán az érdiek 17 percig nem sokat szóltak a találkozóhoz. Ekkor érték először utol a halasiakat, de 8-8 után egy 6-0-ás hazai roham következett. Tombolt a közönség, a félidő lefújása előtt Balogh és Wolf kozmetikázott az eredményen. 14-11 után, a szünetet követően sem változott a játék képe. Az első hat büntetőjét magabiztosan értékesítette Fehér és úgy tűnt a vendégek a sok, minőségi cseréjük ellenére sem tudnak fölénk kerekedni. 18-14, 21-17, 22-18 mind mind azt mutatta, hogy a hazaiak példaértékűen harcoltak. Törést jelentett, hogy Fehér két büntetőjét is védte a rutinos Gridnyeva és ez némi erőt adott az érdieknek. Mindezekkel együtt Barnáék tartották a 2-3 gólos előnyt. Azt sejteni lehetett, hogy a minimális cserével rendelkező KNKSE számára a véghajrá kritikus lesz. Ez is történt a pályán, az 59. percben Wolf egyenlített majd Kovács Anna és Balogh Beáta ezt a lendületet továbbvíve az Érdnek nyerte meg a két bajnoki pontot. Kiskunhalas NKSE - Érd 25-27. A vendégek a látottak alapján nem érdemeltek győzelmet, a halasiak remekül harcoltak, mindent megpróbáltak és tisztességgel helytálltak a jóval erősebb ellenféllel szemben. Az eredmény miatt nekünk lehet hiányérzetünk...