Országos Ifjúsági Úszóbajnokság
Archívum

A nyári országos úszóbajnokságok első állomása a május 29. és június 1. között Egerben megrendezett Országos Ifjúsági Úszóbajnokság volt. A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület Halasthermál-Merkbau szakosztálya - ifjúsági korú versenyzői nem lévén - 2 serdülővel képviselte magát, Novotny Attila kíséretével. Slezák Vivien számára elsősorban a tapasztalatszerzés volt a cél a 2-3 évvel idősebbek között, Juhász Adél számára pedig a pontszerzés a szintén idősebbek mezőnyében.

A nagyszabású négy napos megméretés a Szövetség vezérkarának kiemelt figyelme által kísérve, elődöntős, középdöntős, döntős szervezésben zajlott. Adél 50 és 100m pillangóúszásban, nagy küzdelemben ezüst-, 1500m gyorson pedig bronzérmet szerzett, 200m pillangón 5. 800m gyorsúszásban pedig 6. lett. Slezák Vivien 200m vegyes úszásban tizedmásodpercekkel csúszott le a döntőbe jutásról, 400m vegyesen, 200m mellen és 100m pillangón pedig a középmezőnyben végzett.

- Mivel a lányok saját korosztályú országos bajnoksága csak július végén lesz, így mi munkából érkeztünk erre a versenyre, az elért eredményekkel elégedett vagyok, a résztvevő 44 egyesület pontversenyében 2 versenyzővel is az előkelő 15. helyen végeztünk. A tapasztalatok alapján pedig világosan látszik, hogy milyen feladatokat kell megoldanunk a hátralevő 8 hét során – összegezte Novotny Attila a lányok trénere.

Pontszerző helyezések

JUHÁSZ ADÉL (1998) - a 2 évvel idősebbek mezőnyében - 2 ezüst – 50m pillangó, 100m pillangó, 1 bronz – 1500m gyors, 5. helyezés – 200m pillangó, 6. helyezés – 800m gyors

Fotómelléklet: Slezák Vivien és Juhász Adél