Szoros meccsen nyertek az oktatók
Archívum

A februári tanár-diák foci után ezúttal az országos bajnok kézilabdázók hívták párbajra oktatóikat.

Bár a mérkőzés a kézisek ünnepléséről szólt, a tanári kar kérésére harmincöt perc kézilabda után, a második játékrészben kosárlabda került a játékosok kezébe.

A meccs elején országos bajnokaink a címükhöz méltó játékot produkáltak. A találkozó sokáig egyoldalúnak tűnt, ám Gurály tanár úr pályára lépése után felzárkózott a pedagógusok csapata és nyolc gólos hátrányból várhatták a kosaras félidőt.

Ott aztán a tanári gárda került nyomasztó fölénybe. A kéziseket láthatóan zavarta a másféle lépés-szabály, míg a nevelők közül Kun Hajnalka, Tóth Bence és Ürmösi János is parádézott. Ezt a játékrészt 24-5-re nyerték a tanárok, így a kettős mérkőzés 31-20-as pedagógus-sikerrel zárult.

(Megjegyzés: ha a kosárlabdában is egy pontot számolunk találatonként, 12-2-es eredményt írhatunk jóvá, ami összesítésben szorosabb eredményt hozna; 19-17 a tanároknak.)

A jó hangulatú találkozó közös csapatképpel és a mihamarabbi ismétlés reményében zárult.

A "góllövőlista":

Kézilabda (gól): Gurály Attila 5, Gerner Dániel 4, Horváth Alex és Khalifa Emir 3-3, Friebert Barnabás 2, Tóth Bence, Ürmösi János, Vincze Szabolcs, Kuti Gábor és Halász Tamás 1-1

Kosárlabda (pont): Ürmösi János 8, Tóth Bence 6, Kun Hajnalka 6, Herczku Zsolt 4, Friebert Barnabás 3, Gerner Dániel 2