Többen szabadulnának ebeiktől
Archívum

Többen szabadulnának ebeiktől

A halasi gyepmesteri telepen még nem tapasztalják, hogy a januártól kötelező chip miatt több kutyát űztek volna el gazdáik, viszont egyre többen jelzik feléjük, hogy szeretnének megszabadulni házi kedvencüktől.

Vélhetően van, aki az egyedi azonosító hiánya miatti bírságtól tartva, míg mások azért, mert már nem futja nekik az állatok etetésére. A Városi Rendészet vezetője Törőcsik Dávid azt javasolja, aki nem akar, vagy nem tud tovább gondoskodni az állatairól az keressen nekik új gazdát, de semmiképp ne dobja ki őket az út szélére hiszen ez komoly pénzbüntetéssel jár.

A jogszabály súlyos összegű állatvédelmi bírságok kiszabását teszi lehetővé. Például ha kiszökik egy állat, akkor azért 90 ezer forint bírság járhat, a chip hiányát pedig 45 ezer forintra büntethetik. Halason legutóbb egy 145 ezres állatvédelmi bírságot szabtak ki.

Szöveg-fotó: Fehér Erika