„Egy sárga markolóval indult minden…”
Kultúra

„Egy sárga markolóval indult minden…”

Egy interaktív kiállításnak adott otthont a Dékáni Sportcsarnok. A kiskunhalasi Falusi Zoltán gyermekkora óta rajongója a Lego készleteknek. Gyűjteménye mára hatalmasra duzzadt, ennek legjavát mutatta most be az érdeklődőknek.

A csarnokba lépve gyermekek, felnőttek szája egyaránt tátva maradt, hiszen ilyen mennyiségű és minőségű Lego gyűjteményt nem mindennap láthat az ember. Zoltán örömmel beszélt arról, mit is jelentenek számára a színes építőkockák és a hozzájuk tartozó kis, sárga emberkék.

- Gyerekkorom óta gyűjtöm a Legokat, szüleimtől kaptam az első készleteket. Egy sárga, háromtengelyes markológéppel indult minden. Aztán felnőtt koromban, amikor már volt saját fizetésem, kezdett ez az egész igazán komolyra fordulni, hiszen akkor már be tudtam magamnak szerezni azokat a készleteket is, amik kiskorom óta óriási vágyaim voltak. Azt szeretem a Legoban, hogy bármit megépíthetünk, amit csak kitalálunk, csak a képzelet szabhat határt. Amire legbüszkébb vagyok, az az általam épített repülőtér és hajókikötő. Mindig újabb összeállításokon gondolkodom. Van, hogy öt perc elég egy ötlet megszületéséhez, máskor viszont évekig kell tervezgetni és összegyűjteni az alkatrészeket, hogy megvalósulhasson a terv. Már nem számolom, hogy hány figurám, építőelemem van, de az biztos, hogy százezres nagyságrendű a darabszám. A gyűjtemény értékét tekintve korábban azt mondtam, hogy egy kisebb lakás ára van benne, mostanra már szerintem egy nagyobb lakást is lehetne venni az árukból.

Zoli elárulta, hogy sok megvalósítandó terve van még. Jelenleg egy kalózos összeállításon, egy vulkánon és egy űrbázison dolgozik.

A látogatók között gyermekek és felnőttek is voltak, ez pedig remekül bizonyítja, hogy legózni kortól és nemtől függetlenül mindenki imád.

- Kicsi koromtól kezdve legóztam, és egészen tizenéves koromig meg is maradt ez a szenvedély. Sőt, mostanában is van olyan, hogy kedvet kapok hozzá és előveszek egy-egy kedvenc készletet. Azt gondolom, hogy ez a fajta játék a logikát is nagyban fejleszti. Annak idején azt vettem észre, hogy az iskolában egy-egy feladatot én többféleképpen is meg tudtam volna oldani, ez pedig egyértelműen a sok legózásnak köszönhető – fejtette ki Bata Erik.