(►) Magyar Örökség Konferenciát tartottak a Csipkeházban
A Magyar Örökség-díjat Budapesten, a Ráday Ház dísztermében adták át. Az 1995-ben alapított díj missziója, hogy felmutassa azokat az értékeket, amelyek hozzájárulnak a nemzeti önbecsülés erősítéséhez, gazdagításához. Most Kiskunhalason ennek a díjnak a szellemiségéről tartottak előadást a Magyar Örökség és Európa Egyesület tagjai.
A budapesti díjátadáson Kiskunhalast, Kuris István László alpolgármester, Szécsiné Rédei Éva a Csipkeház és Múzeum vezetője és Pajor Kálmán a Halasi Csipke Közalapítvány kuratóriumi elnöke képviselte.
A Halasi Csipkeházban az ünnepi eseményt követően Magyar Örökség Konferenciát szerveztek, a Magyar Örökség és Európa Egyesület tiszteletére és bemutatására. A vendégeket Pajor Kálmán kuratóriumi elnök és Szécsiné Rédei Éva a Csipkeház vezetője köszöntötte.
A Magyar Örökség díj céljáról, rendszeréről és működéséről Böszörményi Gergely egyesületi elnök tartott előadást. Mint mondta, nagyon örül, hogy végre a Magyar Örökség díj felkerülhetett a halasi csipkeház falára is.
"A halasi csipke egy olyan világszenzáció, amihez hasonló lehet, hogy van, de mindenképpen a halasi csipke az első számunkra ebben a tekintetben. És hogyha valami olyasmit tud, olyan teljesítményt tud letenni egy személy, egy intézmény, egy olyan eszme fogalmazódik meg, ami az alapítóknak is a szándéka volt, hogy helyre tegyük, a közgondolkodásban sincsen teljesen rend az elmúlt évtizedek, az elmúlt kommunista rendszer miatt. Ebbe mindenképpen beletartoznak azok a nagyszerű népművészeti, népzenei, tudományos és egyéb dolgok, mint például amilyen a halasi csipke. Azt hiszem, hogy ez a mi restanciánk, mert a felterjesztése nem most történt. Lehet tudni, hogy állampolgári jogon mindenki felterjeszthet olyan teljesítményt, személyt, vagy intézményt, vagy bármilyen teljesítményt, amiről azt gondolja, hogy a magyar nemzetet teljes egészében a teljes magyar nemzetet szolgálja. A halasi csipke az mindenképpen ilyen, és a felterjesztése már régebben megtörtént, és így egyszer-egyszer így rábukkanunk a több mint 5000 fölterjesztésben, hogy az egészen biztos, hogy a halasi csipke még nem kapta meg, mint a szentendrei skanzen? Tehát így rádöbbenünk dolgokra, hogy vannak olyan teljesítmények, amit már réges-régen valószínűleg meg kellett volna kapni, de hát miután évente négy alkalommal 7-7 díjazottról van csak szó. Nem vagyunk könnyű helyzetben, amikor több mint 5000-ből kell kiválasztani természetesen ezt az évi 28-at."- mondta az elnök.