Néptánc-show a farsang jegyében a Kiskun Táncegyüttessel (galéria)
Szülők, rokonok, ismerősök, támogatók töltötték meg két egymás utáni előadáson a Kiskun Táncegyüttes 2025. évi táncgáláját szombaton a városi filmszínházban. Hat korcsoportban a hétévestől az ötven év feletti korosztályig léptek színpadra a Kiskun Táncegyüttes tagjai és a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola növendékei. A jó egyórás műsorfolyamban a talpalávalót a Sergő zenekar kínálta. Vastapssal köszönte meg a közönség az előadásokat a Mándity László által megrendezett gálán.
A mai nap és az elmúlt napok és hetek is a készülődésről szóltak, arról, hogy őseink hagyatékát ápolva hogyan tud összefogni megannyi generáció, a kisgyerekektől a felnőttekig, a közös cél érdekében, hogy méltóképp örvendeztessük meg közönségünket – hangzott el a Kiskun Táncegyüttes fellépése előtti felvezetőn.
Az elmúlt években a táncegyüttes a Sergő zenekarral szoros kapcsolatot ápolt, az ő muzsikájuk nélkül nem lettek volna sikerekben gazdag fellépések, sem a hajnalig tartó táncházaik – szólt a műsorvezető. A gálát a Sergő zenekar kísérte, amelynek tagjai Juhász András hegedűn, Tejfel Zsolt nagybőgőn és Kató Gábor a zenekar vezetője brácsán játszott.
A gálaműsor a farsangi időszak és az aktualitások jegyében kínálta repertoárját a közönségnek. Az est házigazdája a Kiskun Táncegyüttes 2008-ban alakult a művészeti iskola akkori végzős növendékeiből. Jelenlegi tagjai dolgozó fiatalok, egyetemista és középiskolás diákok, akik több éve foglalkoznak a
magyar tánchagyományok ápolásával. A Kiskun Táncegyüttes szélrózsa csoportja 2015-ben alakult lelkes felnőttekből és régi táncosokból.
A műsorban a művészeti iskola néptáncos növendékei is szerepeltek szép számmal. Felkészítő tanáruk egyben Kiskun Táncegyüttes vezetője Mándity László volt. A művészeti Iskola 2003-as megalakulása óta, 20 éve folytatja a néptánc tanítását, az utánpótlás nevelését. Jelenleg több mint 100 gyermek néptánc tanítása történik a művészeti iskola keretein belül. A január 25-i műsorban négy korosztállyal képviseltették magukat a gyermekcsoportok. A közönség a Dél-Alföldről, Somogyból, a Bácskából, Moldvából, Bukovinából, Sárközből, Vajdaszentiványból, Szilágyságból, Rábaközből és Nyárádselyéből láthatott táncokat.
Több mint 100 fővel színesítették a gála fényét a szombati előadásokon fellépők. Így a közönség láthatta a Kiskun Táncegyüttes felnőtt csoportját, a Kiskun Táncegyüttes Szélrózsa csoportját, az ifjúsági csoportot, a Kiskunok csoportját, a Gyermekcsoportot, az Aprókunok csoportját, a Kicsik csoportját és az Aprók vagy Törpikék csoportját.
Gálaműsor végén köszönetet mondtak a nézőknek, a fő támogatóknak, a Kiskőrösi Tankerületi Központnak, a Kiskunhalasi Művészeti Iskolának, Kiskunhalas Város Önkormányzatának, a Csoóri Sándor alapnak és a Kiskun Népművészeti Egyesületnek a támogatásukért. A szervezők megköszönték a szülőknek a segítséget, akik nélkül a műsorok sem valósulhattak volna meg.
Kép-szöveg: Kovács Iván