A jövő bajnokai lehetnek

A szezon utolsó országos bajnokságának volt a házigazdája Miskolc, ahol ezúttal a 12-13 éves lányok és a 13-14 éves fiúk mérették meg magukat. A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyző közül Fülöp Bianka és Varga Kata csobbant medencébe, mégpedig nagyon erős mezőnyben.

A jövő évi, győri Ifjúsági Olimpiai Fesztivál szempontjából nagyon fontos versenynek volt a házigazdája Miskolc, ahol a gyermek országos bajnokságot rendezték. A Jövő Bajnokai Programban szereplő lányok és fiúk kiemelt figyelmet kapnak, közülük kerülnek ki azok, akik 2017-ben Győrben a magyar válogatott tagja lehet. Az esélyesek között vannak halasiak is.  A miskolci OB-n nagyon erős mezőny gyűlt össze, 77 egyesület, közel 400, szintidőt teljesítő versenyző csobbant medencébe. Ott volt Fülöp Bianka és Varga Kata is. Novotny Attila tanítványai közül Bianka 800 méteres gyorson az előkelő 10. helyen zárt, a 100, 200 és 400-as gyors számokban a mezőny első felében végzett. Mint megtudtuk: Varga Kata három versenyszámban is döntőbe verekedte magát, 800 méteres gyorson volt legközelebb az éremhez, itt negyedik helyen zárt, míg 400 méteres gyorsúszásban 6., 200 méteres gyorson pedig a pontszerző 7. helyet szerezte meg. Ha Kata elhiszi magáról, akkor egészen biztosan dobogón fog végezni Az úszóink ezzel lezárták a 2015/2016-os szezont.