EB: 8., 14. helyezés a halasiaktól

Egy nyolcadik és egy tizennegyedik helyezést ért el két halasi úszó a hódmezővásárhelyi ifjúsági Európa-bajnokságon. Juhász Janka 800 méteres gyorsban volt 14., míg Szilvási Gréta 400 méteres vegyesben lett nyolcadik helyezett.

Hódmezővásárhely a házigazdája az ifjúsági úszó Európa-bajnokságnak. A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesületet Juhász Janka, Szilvási Gréta és Vas Luca képviseli. Ketten közülük már az első versenynapon bejutottak a döntőbe. Gréta, a 400 méteres vegyes úszásban csobbant medencébe ma késő délután. A halasi tehetség 4:51,48-as idővel nyolcadikként csapott be a célba. Nem sokkal később egy másik halasi versenyzőnek is szurkolhattunk. Juhász Janka 800 méteres gyorsúszásban szerepelt a fináléban Európa  legjobb korosztályos úszói között. Janka 8:52,72-vel összesítésben a 14. helyen zárt. Ebben a számban magyar siker született Késely Anna jóvoltából.