KNKSE matek: plusz 8-ból, mínusz 4
Archívum

Egy parádés első félidőt követően sokan hittük, hogy a Kiskunhalas NKSE újabb bravúrt hajt végre és nyer idegenben. Nem így történt: egy lidérces második 30 percben a halasiak 8 gólos előnyt adtak el és a végén a Fehérvár örülhetett 4 gólos sikerének. (Fotó: Fodor Imre)

Álomszerűen játszott a Kiskunhalas NKSE Székesfehérvárott. Csak a lelátókon helyet foglaló maroknyi halasi tábor örülhetett az első 30 percben. Mint kés a vajon úgy hatoltunk át a gyenge hazai védekezésen, szinte hihetetlen volt az, ami a pályán történt. A mieink lerohanásai, erőszakos játéka ellen kudarcot vallott a fehérvári csapat. Hat perc alatt 8-2-re vezettünk, és a csoda tovább tartott. Újabb hat perc elteltével ugyan megfelezte hátrányát a hazai egylet, a hajrára megint magabiztos halasi előnnyel vágtak neki a lányok. Az utolsó két percre egy-egy gól jutott mindkét oldalon, és aki oda nézett az eredményjelzőre, nem akart hinni a szemének, ugyanis 20-12-es halasi vezetést mutatott. Alighanem óriási szorzóval adták volna a tippelős játékon azt, hogyha valaki ezek után Alcoa sikerre fogad. Pedig a fogadó most dúsgazdag lenne. Óriási fordulat következett be a meccsben, jelentőset javult a fehérváriak védekezése, és az ex-halasi Szikora is egyre jobban védett. Ahogy fogyott az időm úgy nőtt az ellenfelünk önbizalma. Tíz perc alatt megfelezték hátrányukat és ekkor még hinni lehetett, hogy fordulhat a kocka. Fordult is, csak nem úgy, ahogy esetleg Golovin edző számított. A hazaiak a 45. percben, 22-22-nél értek utol minket. És még nem volt vége a rémálomnak: a hajrára már fehérvári vezetéssel fordultak a csapatok. Az időkérés sem segített, ahogy a lefújás után Golovin Vlagyimir fogalmazott, a neves edzőt, Laurencz Laci bácsit idézve: megpróbáltuk elveszíteni a meccset és ez sikerült. Alcoa FKC - Kiskunhalas NKSE 30-26 (12-20). A halasi gólokon Barna Éva 6, Varga Dóra 4, Fauszt Éva 4, Szamoránsky Anikó 3, Valovics Nóra 2, Drávai Gyöngyi 2, Sterbik Andrea 2, Borkowska Katarzyna 1, Takács Bernadett 1, Tápai Andrea 1 osztozott.