Pontokat tojt a kécskei nyuszi

Otthonában, a Horváth István Sportcsarnokban fogadta a Tiszakécske együttesét a KB Autoteam SE. A bajnokesélyes halasiak az első 20 percben sokat hibáztak, aztán a második félidőben mintha feladták volna a vendégek és nagy fölénnyel nyertek Virág Erika lányai.

KB Autoteam SE – Tiszakécske VSE 35-21 (16-11). Virág Erika: „Nem akarom elkiabálni, de elég nagy a sanszunk a 10. bajnoki címre, tekintettel arra, nyolc ponttal vezetjük a bajnokságot. Ez érződött a játékon, no meg a „húsvéti” hangulat. Bár holnap lesz a locsolkodás, ám én már ma majdnem vödörért, meg vízért szaladtam a kispad mellől, mert nagyon sok pontatlan indítás és labdakezelési hiba történt. Ez felhozta a Kécskét és ott lihegtek a nyakunkon az első 20 percig, de a félidőre már viszonylag elfogadható számokat mutatott az eredményjelző (16-11). A második játékrészben aztán fokozatosan elhúztunk, helyenként ügyes egyéni megoldásokkal operálva, meggyőző fölényre tettünk szert. Itt most a győznünk kellett, sőt a továbbiakban is nyerni szeretnénk. Akkor leeszek igazán elégedett, ha a tízedik bajnoki címünket 100 %-os teljesítménnyel hozzuk!”

KB Autoteam SE – Tiszakécske VSE 35-21 (16-11)
Kiskunhalas, Horváth István Sportcsarnok, vezette: Bálint Tamás, Szarvas Tamás

A mérkőzés alakulása: 8.p. 5-4; 20.p. 8-8; 28.p. 14-10; 40.p. 20-14; 46.p. 28-17; 59.p. 35-21.

Gólszerzők, KB Autoteam SE: László Krisztina 4/1, Mészáros Anita 5, Dudás Katalin 2, Kardos Csilla 4, Baksa Nikolett 6/1, Katkó Andrea 3, Agócs Erika 4/1, Makai Katalin 7.

Tiszakécske VSE: Buzsák Beáta 6/1, Borzák Melinda 3, Kalló Anett 2, Lerner Lívia 4, Mokos Anita 5, Szabó Kata 1.

A Fiat KB Autoteam SE a következő fordulóban Kecelen játszik, április 27-én 11 órakor. További képekhez katt ide!

Kép-szöveg: Kovács Iván