Ahogy azt az elmúlt napokban már megtapasztalhattuk szemmel láthatóan a végéhez közeledik a kiskunhalasi McDonald's építése. Kíváncsiak voltunk, hogy mikor nyit a gyorsétterem. Megkérdeztük.
Idén májusban volt az első kapavágás az 53-as főút és a Kárpát utca által határolt területen, ahol a McDonald's építette fel első helyi gyorséttermét. Az építkezés jó ütemben zajlott, a hivatalos tájékoztató szerint ezzel nemcsak az étkezési lehetőségek köre bővült, hanem 70 új munkahely is létesül. Sokan, sokszor megálltak nézelődni, és figyelték a beruházás létrejöttét. A totemoszlop kihelyezése, valamint a felirat kivilágítása már azt jelezte, közeledik a finis. Közben elkészült a játszótér, a parkoló is, a Kisfaludy utca felől pedig már látni lehetett az épületet. Az építkezés indulásakor arról lehetett hallani, hogy november elejére várható a nyitás. Olvasóink is többen feltették a kérdést, mikortól lehet étkezni a kiskunhalasi gyorsétteremben? Rövidesen jelentkezünk hírekkel - olvasható abban a rövid válaszban, amelyet a McDonald's kommunikációjáért felelős cég küldött hírportálunk érdeklődésére. Ebből arra lehet következtetni, hogy már nem kell sokat várni az étteremlánc kedvelőinek.
Vendégünkkel arról beszélgetünk, hogyan látták magukat és más népeket középkori őseink, és miben érezték magukat hasonlónak vagy különbözőnek a környező világtól. Szó lesz arról is, hogy a történeti forrásokban hogyan jelenik meg a „magyar” fogalom, mit jelentett akkoriban a „külföldi” vagy „idegen”, és hogyan befolyásolta ez a középkori társadalom önképét és kapcsolatait.