Halasi sikerekkel ért véget a diákolimpia B-kategóriás tornaverseny országos elődöntője. A rangos eseménynek ismét a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola volt a házigazdája. A több mint fél évszázados tradícióval rendelkező intézmény három csapata is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.
Ismét a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola volt a házigazádja a B-kategóriás torna diákolimpia országos elődöntőjének. Az intézménynek nagy rutinja van a rangos megméretés megszervezésében, ezúttal is több korosztályban szereplő versenyzőknek biztosítottak méltó körülményeket. A megméretésre Hartáról, Szolnokról, Békéscsabáról, Debrecenből, Miskolcról, Emődről, Nyíregyházáról, Tiszaújvárosból, Kunszentmártonból, Jászkisérről, Balmazújvárosból érkeztek sportolók. A cél a jó szereplés mellett az országos döntőbe jutás volt. A megjelent tornászokat és kísérőiket Kárász Péter igazgató, valamint Dóka András, a Bács-Kiskun Vármegyei Diák- és Szabadidősport Egyesület főtitkára köszöntötte. Ezen a napon, az I., a II., a III-IV., valamint az V-VI. korcsoport mutatta be gyakorlatait.
Az I. korcsoportban a Fazekas Mihály Általános Iskola volt az aranyérmes, egyéniben pedig Majoros Milán állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A II. korcsoportban, valamint a III-IV. korcsoportban is hazai siker született, Majoros Máté pedig egyéniben volt a legjobb. Szlovencsák Bátor, a Központi Református Általános Iskola képviseletében egyéniben az ötödik volt. Az országos döntőnek Tura lesz a házigazdája.
Vendégünkkel arról beszélgetünk, hogyan látták magukat és más népeket középkori őseink, és miben érezték magukat hasonlónak vagy különbözőnek a környező világtól. Szó lesz arról is, hogy a történeti forrásokban hogyan jelenik meg a „magyar” fogalom, mit jelentett akkoriban a „külföldi” vagy „idegen”, és hogyan befolyásolta ez a középkori társadalom önképét és kapcsolatait.