Itt találod az összes cikket a „Thorma János Múzeum” témában!
Csütörtökön délelőtt a Magyar Kultúra Napja alkalmából a Kecskeméten megrendezett Bács-Kiskun Vármegyei Gálán és Díjátadó Ünnepségen Kocsis Zsuzsanna, a Thorma János Múzeum igazgatója elismerő oklevélben részesült.
Jó hírek érkeztek az év első napjaiban a Thorma János Múzeumból. Mint az intézmény a közösségi oldalán jelezte: sikeres pályázatnak köszönhetően 4,5 millió forintos támogatást nyert a Nemzeti Tehetség Programban. Közben már javában készülnek a februári kiállításra, amelyen Baráth József művésztanár életművét mutatják majd be.
Kiskunhalason találkoztak a honismereti kiadványok szerkesztői. A XX. Országos Honismereti Kiadványszerkesztői Konferenciának a Thorma János Múzeum adott otthont az elmúlt hétvégén.
Pénteken megnyílt a Kiskunhalasi Őszi Tárlat 2025 a Thorma János Múzeumban. A tárlat a Papírra álmodott Nagybánya Grafikák a Jurecskó-gyűjteményből címmel kínálja magát Kiskunhalas Város és az idelátogató vendégek örömére.
A Thorma János Múzeum tisztelettel meghívja 2025. szeptember 5-én, 17 órakor Papírra álmodott Nagybánya Grafikák a Jurecskó-gyűjteményből című kiállítás megnyitójára a város nagyközönségét.
Az Időrétegek című podcast sorozat első részében a Thorma János Múzeum két műsorvezető munkatársát ismerhetik meg. Molnár Ábel és Nagy Bálint régészek a sorozatnyitó részben pályájukról beszélnek, de szó esik általában a régészetről és a kapcsolódó tudományokról.