2026. 02. 25. szerda
Géza
  Írjon nekünk clear sky 0°C Érzett: -3°C Szél: 2 m/s Párat.: 88%

Boldog születésnapot, Pista bácsi!

Jáger Levente  |  2026. 01. 12., 16:37

A Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület folytatta azt a hagyományt, hogy családias hangulatú ünnepség keretében látja vendégül a kerek évfordulós tagjait. Január első napjaiban volt Seres István születésnapja, a 80 esztendős nyugállományú századost hétfőn délelőtt köszöntötték.

Jeles esemény helyszíne volt hétfőn délelőtt a Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület klubhelyisége. Ahogy az elmúlt években már hagyománnyá vált, a hagyományőrző szervezet minden alkalommal köszönti azokat a tagjait, akik kerek évfordulót ünnepelnek. Ezúttal Seres István volt az ünnepelt, aki január első napjaiban töltötte be a 80. életévét. A családias hangulatú rendezvényen Romvári Frigyes nyugállományú ezredes, elnök szól elsőként a jelenlévőkhöz. Elmondta, hogy Seres István már a sorkatonai szolgálatát is a Gábor Áron laktanyában töltötte 1964-1966 között. Hiába szeretett volna a hadtápszolgálatban jeleskedni, mivel cukrász végzettsége volt, kiváló tüzér lett belőle. 1971-ben, amikor hivatásosnak jelentkezett a halasi ezrednél, már az élelmezési szolgálathoz került. Elöljárói szerint rátermett volt, ezért érettségit követően tiszti iskolára küldték, amelyet eredményesen fejezett be 1978-ban. Szolgálatát mindig becsülettel látta el, egészen nyugállományba vonulásáig, 1992. augusztusáig.

Képgaléria megtekintése (13 db kép)

Az eseményt megtisztelte jelenlétével Gáldonyi Sándor őrnagy, a 13. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda vezetője, aki személyes hangvételű beszédével köszöntötte a nyugállományú századost. Az őrnagy átadta azt a díszoklevelet, amelyet Szalai-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és dr. Böröndi Gábor vezérezredes, honvéd vezérkar főnök látott el kézjegyével. Romvári Frigyes az egyesület ajándékát nyújtotta át, majd az ünnepelt kért szót. Elmondta, hogy valójában 1945. december 26-án született, de a bába 1946. január 2-át jegyezte fel. Szerette a szakmáját, és a hivatását is. Családjának nagyon sokat köszönhet, feleségével 1969-ben kötött házasságot. Az egyesületben pedig a nótakör vezetőjeként jeleskedett. Hálás mindenkinek, aki a jeles évforduló kapcsán köszöntötte őt.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 02. 23., 13:21
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiemelten kezeli a bűncselekmények áldozatainak hatékony segítségét, széleskörű tájékoztatását. 2026.február 22. Európa számos országában - 1993 óta Magyarországon is - a Bűncselekmények Áldozatainak Napja, amikor a figyelem az áldozatokra irányul.
2026. 02. 21., 22:59
A családok apraját-nagyját egyaránt várta a Halasi Városmenedzser Nonprofit Kft. a Csetényi Élményparkban megrendezett jelmezes télűző mulatságra. Az egésznapos program keretében játék, tánc, zene, farsangi fánk, busók és terepfutás várt az érdeklődőkre.
2026-02-23 19:13:34
- Jelmezes futással, busókkal, hangos kerepléssel, kiszebáb égetéssel űzték a telet a Csetényi Élményparkban - Sikeresek voltak a speciális tesztvonat mérései a felújított vasútvonalon - Halasi orvosokra is lehet szavazni
2026-02-23 18:43:51
- Új terasz épült a Matéza étteremnél pontosan 10 éve - Változások a háziorvosi ügyeletben - 250 új számítógépet kapnak a tankerület iskolái - Aláírták a Szabadka-Kiskunhalas testvérvárosi szerződést
hirdetés

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
2026. 02. 04., 15:05
Török Erika a Kilimandzsárón
2026. 01. 23., 16:07
Kuti Sándorné dr. Kovács Mária, a lelkiismeretes orvos, és segítő katolikus.
2025. 12. 28., 11:11
Nyugdíjba megy Zsigó József, Kiskunhalas legismertebb halárusa.
hirdetés