Újabb komoly sikerről számolt be közösségi oldalán a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház az SZTE Oktatókórháza. Mint írják, Dr. Molnár Sándor osztályvezető főorvos, a kórházban elsőként hajtott végre laparoszkópos orthotóp hólyagképző műtétet. Az ilyen beavatkozások nagy előnye, hogy kisebb fájdalommal jár és gyorsabb a felépülés.
„Nagy örömmel osztjuk meg Önökkel, hogy 2025.07.04-én a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban a már rendszeresen végzett vizelet eltereléses műtétek után, Dr. Molnár Sándor osztályvezető főorvos, kórházunkban elsőként hajtott végre laparoszkópos orthotóp hólyagképző műtétet!
Ez egy rendkívül korszerű, minimálisan invazív műtéti eljárás, amely során a beteg saját vékonybeléből, laparoszkópos technikával egy új hólyagot alakítanak ki és nem kell a betegnek sztómazsákot viselnie.
Az ilyen beavatkozások nagy előnye, hogy kisebb fájdalommal jár és gyorsabb a felépülés, a beteg életminősége hosszú távon is jelentősen javulhat.
Ez a műtét nemcsak a betegek számára hatalmas lehetőség, hanem a kiskunhalasi kórház szakmai színvonalát is tovább emeli! Gratulálunk Dr. Molnár Sándor főorvos úrnak, az Urológia osztály dolgozóinak és a műtő személyzetének ehhez a fantasztikus eredményhez!” – olvasható a kórház közösségi oldalán.
Vendégünkkel arról beszélgetünk, hogyan látták magukat és más népeket középkori őseink, és miben érezték magukat hasonlónak vagy különbözőnek a környező világtól. Szó lesz arról is, hogy a történeti forrásokban hogyan jelenik meg a „magyar” fogalom, mit jelentett akkoriban a „külföldi” vagy „idegen”, és hogyan befolyásolta ez a középkori társadalom önképét és kapcsolatait.