Ünnepélyes fogadalmat tettek a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Dékáni Árpád Technikumának kilencedikes rendész diákjai. Az eseményre az intézmény sportcsarnokában került sor.
A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Dékáni Árpád Technikuma hosszú évek óta a rendészeti képzés egyik vidéki bázisának számít. A 2025/2026-os tanévben kilencedikes diákok ünnepélyes fogadalomtételének megadták a módját. Az intézmény sportcsarnokában volt a rendezvény, amelyet megtisztelt jelenlétével dr. Janza Frigyes vezérőrnagy, a Belügyminisztérium oktatási főszemlélője is. Az esemény megnyitó gondolatait Vikker József, a szakképzési centrum főigazgató-helyettese mondta el. Idén 32-en tettek fogadalmat, őket Janzai Frgyes vezérőrnagy köszöntötte.
Rácz György ezredes, a Belügyminisztérium Közszolgálati, Személyzetfejleszési Főigazgatósága Oktatási Igazgatóságának vezetője; majd Markovics György ezredes, a Magyar Rendvédelmi Kar elnöke kért szót. Fülöp Róbert polgármester gratulált a fiataloknak, és örömmel nyugtázta, hogy van utánpótlása a rendvédelemnek Kiskunhalason. Molnár Nándor igazgató szerint ez egy hivatás, az esemény komolyságát pedig jól mutatja, hogy rangos vendégek jelenlétében történt a fogadalomtétel. Az ünnepi műsorban közreműködtek a Dékáni-technikum diákjai.
A podcastban arra keresik a választ, hogy mit is takar az a szó, régészet. Vajon a Hollywood-ban forgatott régészes filmeknek mennyi köze van a valósághoz?