2026. 03. 07. szombat
Tamás
  Írjon nekünk clear sky -1°C Érzett: -3°C Szél: 1 m/s Párat.: 81%

Autójával árokba borult az ittas sofőr az 53-as főúton

Jáger Levente  |  2025. 12. 15., 11:57

Az elmúlt napokban több olyan baleset is történt Bács-Kiskun vármegyében, amikor ittas sofőr volt az okozó. Az 53-as főúton, Kiskunhalas közelében fának hajtott és árokba borult egy autó, a pirtói vezetője úgy ült a volán mögé, hogy előtte alkoholt fogyasztott.

Ismét az ittas vezetés veszélyeire hívta fel a figyelmet közleményében a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Ennek apropója az volt, hogy három nap alatt három olyan baleset történt, amelyben a sofőrök alkoholt fogyasztottak, mielőtt volán mögé ültek. Az egyik ilyen eset Kiskunhalas közelében, az 53-as főúton történt pénteken este. Egy 46 éves pirtói lakos autójával lesodródott az útról, egy fának ütközött, majd a kocsija felborult. A férfi megsérült, mentő szállította kórházba.

A sofőr a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztott, ezért ellene ittas állapotban elkövetett közúti járművezetés vétsége elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárás indult és a vezetői jogosultságát visszavonták. Az alkohol már kis mennyiségben is olyan élettani hatásokat vált ki, melyek nem teszik lehetővé a biztonságos járművezetést. A szeszes ital fogyasztás hatására növekszik az észlelési idő, tompulnak a reflexek, lassabban mozognak a szemet mozgató izmok, a mentalitásban kedvezőtlen változások történnek -olvasható a főkapitányság közleményében.

Hazánkban zéró tolerancia van érvényben, mely a szeszes ital fogyasztásának teljes tilalmát jelenti a gépi meghajtású jármű vezetője részére, a jármű vezetése előtt és alatt egyaránt. Soha ne üljön ittasan autóba, valamint olyan járműbe sem, melyet láthatóan ittas személy vezet! Ne engedje meg családtagjának, rokonának, barátjának, ismerősének sem, hogy ittas állapotban vezessen! A zéró toleranciát az ünnepek sem írják felül – sőt, ilyenkor még nagyobb az autósok felelőssége. Egy rossz döntés nemcsak a járművezető, hanem ártatlan közlekedők életét is veszélybe sodorhatja. Ha alkoholt fogyasztott, ne vezessen! Tervezze meg előre a hazajutását, és válasszon biztonságos megoldást.

Archív fotó

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 03. 05., 11:38
BSI Futónagykövetünk Tabajdi József Nándor a Szolgálati Agarak (belügyminisztériumi) színeiben, egyéni kategóriában állt rajhoz az embert próbáló Balaton Szupermaraton futóversenyen a múlt hétvégén.
2026. 03. 05., 09:23
Fontos mérföldkövéhez érkezett Várszegi Kata sportolói pályafutása. A Kiskunhalasi UKSC egykori, a Nemzeti Kézilabda Akadémia jelenlegi kapusa meghívót kapott a korosztályos strandkézilabda válogatottba.
2026. 03. 04., 12:44
A gyermekek és fiatalok alkotásain keresztül szeretnék felhívni a figyelmet az ivóvíz, mint nemzeti érték jelentőségére, valamint a csapvízfogyasztás fontosságára és előnyeire. A víz összeköt minket! címmel a Víz világnapja alkalmából rajzpályázatot hirdetett a Kiskunvíz Kft. a működési területén élő óvodások, általános iskolások és középiskolások számára.
2026-03-06 17:34:11
- 50. Születésnapját ünnepelte a Lomb utcai katolikus óvoda - Fejlődő polgárőrség, minden pályázati lehetőséget megragad a helyi civil közösség - Nyílt napot tartott a pedagógiai szakszolgálat - Bibliaismereti versenyt rendeztek a Szilády Áron Református Gimnáziumban
2026-03-05 17:19:21
- Rendhagyó tárlatvezetés Baráth József emlékkiállításán - Zúzós éjszaka: a 2026-os Rockfarsangon jártunk - Simogatta a lelkeket: Halason járt Lippai Marianna - Az istenek éhsége: bemutatunk egy izgalmas kötetet
2026-03-05 17:14:59
- Farsangi bál a Szociális Otthonban - Tavaszi virágkötés Kocsisné Papp Évával - Milyen volt a tavaszi divat 2001-ben? - Tavaszi kertészkedés Sebestyén Istvánnéval
hirdetés

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
2026. 02. 04., 15:05
Török Erika a Kilimandzsárón
hirdetés