2026. 02. 25. szerda
Géza
  Írjon nekünk clear sky 0°C Érzett: -3°C Szél: 2 m/s Párat.: 88%

Adventi koncert méltó és varázslatos ünnepvárás

Adventi koncert méltó és varázslatos ünnepvárás
Kovács Iván  |  2025. 12. 14., 18:46

Hangolódjunk együtt a karácsonyra mottóval adott telt ház előtt adventi koncertet a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola tanáraiból és részben növendékeiből összeállított előadói társaság december 13-án a Thorma János Múzeumban. Az ünnepváráshoz igazított klasszikus és modern darabokból álló repertoár hatalmas közönségsikert aratott, betöltve ezzel szerepét, amelyet Juhászné Zelei Judit igazgató vezetésével kollégái és a jelenlévő növendékei ajándékoztak a nagyérdeműnek.

Már jó egy órával az adventi koncert előtt hangoltak előadásukra a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola tanáraiból és növendékeiből összeálló csapat a Thorma János Múzeum Thorma Galériájának nagytermében. Juhászné Zelei Judit intézményvezető utolsó próbaként finomított még a kórusdarabokon, de a hangszereken játszók is bepróbálták a termet. A közönség eközben gyülekezett az aulában, ahol süteménnyel, teával várták a vendégeket a szerevezők.

Képgaléria megtekintése (36 db kép)

Az előadás az ígért kezdéskor, pontban félhatkor kezdődött. A közönséget Hamza Barbara tanszakvezető zenepedagógus köszöntötte és a koncert alatt végig háziasszonyként kalauzolta a vendégeket. Barbara az előadott darabokhoz történeteket, hasznos ismereteket adott a láthatóan érdeklődő közönségnek.

Képgaléria megtekintése (36 db kép)

A tanszakvezető sok szép gondolata között a koncert hangulatához talán legjobban illeszkedő idézet a következőképp hangzott. Hamza Barbara Marco Frisina olasz származású római katolikus paptól és zeneszerzőtől idézett, aki 2022-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának vendégeként a zenéről és a karácsonyról ezt mondta: A zene olyan eszköz, amely egyesíti az embereket és Istenhez emeli. Így csodálatos tulajdona van, hogy mindenkit összetartson, egy időben képes felemelni.

Képgaléria megtekintése (36 db kép)

A karácsony az álom ideje, ami elcsábít minket azon a ponton, ahol Isten mindennek eljön közénk. És ez a gyöngy! Nem hatalmakkal, harmonikákkal, hadsereggel érkeznek, hanem bepólyált gyermekként, egy jászolban, az újszülött védőnőjével. Ez a karácsony: a közepén található istengyermekek, álmok, öröm, gyengeség, fény, remény és az igazi béke.

Képgaléria megtekintése (36 db kép)

A Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola adventi koncertjén a Thorma János Múzeumban 12 darabot adtak elő, amelyben kórus, vonósnégyes, fuvola kvartett, szólóének, szólóhangszeres előadásokat illesztettek a programba a szervezők. Minden előadás valamilyen módon kapcsolódott az adventi várakozáshoz és a karácsony ünnepéhez. Az előadások után a közönség vastapssal jutalmazta a művészeket. A mintegy másfélórás koncertet a Halas TV rögzítette és az ünnepi műsorrendjébe illeszti majd.

Képgaléria megtekintése (36 db kép)

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 02. 23., 13:21
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiemelten kezeli a bűncselekmények áldozatainak hatékony segítségét, széleskörű tájékoztatását. 2026.február 22. Európa számos országában - 1993 óta Magyarországon is - a Bűncselekmények Áldozatainak Napja, amikor a figyelem az áldozatokra irányul.
2026. 02. 21., 22:59
A családok apraját-nagyját egyaránt várta a Halasi Városmenedzser Nonprofit Kft. a Csetényi Élményparkban megrendezett jelmezes télűző mulatságra. Az egésznapos program keretében játék, tánc, zene, farsangi fánk, busók és terepfutás várt az érdeklődőkre.
2026-02-23 19:13:34
- Jelmezes futással, busókkal, hangos kerepléssel, kiszebáb égetéssel űzték a telet a Csetényi Élményparkban - Sikeresek voltak a speciális tesztvonat mérései a felújított vasútvonalon - Halasi orvosokra is lehet szavazni
2026-02-23 18:43:51
- Új terasz épült a Matéza étteremnél pontosan 10 éve - Változások a háziorvosi ügyeletben - 250 új számítógépet kapnak a tankerület iskolái - Aláírták a Szabadka-Kiskunhalas testvérvárosi szerződést
hirdetés

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
2026. 02. 04., 15:05
Török Erika a Kilimandzsárón
2026. 01. 23., 16:07
Kuti Sándorné dr. Kovács Mária, a lelkiismeretes orvos, és segítő katolikus.
2025. 12. 28., 11:11
Nyugdíjba megy Zsigó József, Kiskunhalas legismertebb halárusa.
hirdetés