Ismét a Fazekas Mihály Általános Iskola volt a házigazdája a torna diákolimpia Bács-Kiskun vármegyei döntőjének. A halasi versenyzők ezúttal is remekeltek, és ott lehetnek majd az országos elődöntőben.
Országos elődöntőben képviselhetik Kiskunhalast, és iskolájukat azok a tornászok, akik remekül szerepeltek a diákolimpia Bács-Kiskun vármegyei döntőjében. A Fazekas Mihály Általános Iskola tornacsarnokában az I. korcsoportban, a II. korcsoportban, valamint a III-IV. korcsoportban is a házigazdák csapatai nyertek. Ami az egyéni versenyt illeti, az I. korcsoportban Majoros Milán, Hegedűs Péter, Volom Dániel, Kocsis Martin, Vida Ákos, Hofmeister Gábor volt a sorrend. A II. korcsoportban Oszlányi Kende nyert, megelőzve Radics Jenőt, Vaskó Olivért, Szolga Józsefet, Sója Józsefet, és Sója Bendegúzt. A III-IV. korcsoportban Majoros Milán volt az első, Szlovencsák Bátor a második, Mester Benett a harmadik, Balázs Dzsúlió a negyedik, Martow Mátyás az ötödik, míg Takács Balázs a hatodik.
Vendégünkkel arról beszélgetünk, hogyan látták magukat és más népeket középkori őseink, és miben érezték magukat hasonlónak vagy különbözőnek a környező világtól. Szó lesz arról is, hogy a történeti forrásokban hogyan jelenik meg a „magyar” fogalom, mit jelentett akkoriban a „külföldi” vagy „idegen”, és hogyan befolyásolta ez a középkori társadalom önképét és kapcsolatait.